2017-05-10 Zakończenie wiosennej edycji Kursu Alpha

Koniec kursu Alpha to dopiero początek…

 

W dniu 10 maja 2017 roku dobiegła końca kolejna edycja kursu Alpha. Kursu dla wszystkich – na każdym etapie życia, w każdym jego momencie (niezależnie czy sinusoida życiowa właśnie się wznosi, czy wprost przeciwnie – mocno opada), niezależnie od stopnia zaawansowania w wierze lub wprost jej braku. Mogło się o tym przekonać kolejne 70 osób, które go ukończyło. A wraz z ekipą, która go przygotowywała, w kursie uczestniczyło ponad 120 osób!

Kurs Alpha to – oficjalnie – dziesięć cotygodniowych spotkań i wyjazdowy weekend Alpha. W tej edycji weekend 8-9 kwietnia spędziliśmy w Laskowicach Pomorskich u gościnnych jak zawsze księży Werbistów.  Natomiast nieoficjalnie to dużo więcej spotkań towarzyskich uczestników kursu. Bo Alpha to miejsce zawiązywania nowych znajomości, przyjaźni, a nawet znalezienia swojej drugiej połówki. Bo w  Alphie uczestniczy się nie tylko po to, by się rozwijać duchowo, by wzbogacać swoją wiedzę, ale przede wszystkim, by spotkać Boga i drugiego człowieka. I żeby pozwolić drugiemu człowiekowi i Bogu na spotkanie Ciebie. Tak też było w tej edycji. Równocześnie każdy kurs Alpha – pomimo wielu podobieństw – jest inny. Bo różni są ludzie, którzy w nim uczestniczą.

Zobacz, co działo się podczas edycji kursu Alpha „Wiosna 2017”.

 

Kolejny kurs Alpha w parafii p.w. Św. Józefa w Toruniu już na jesieni. Jesteś na niego zaproszony! Jeśli nie przyjdziesz – nikt nie będzie mógł Ciebie zastąpić. Czekające właśnie na Ciebie miejsce zostanie puste…