Regionalna Konferencja Szkoleniowa „Poprowadź Alpha” 17.06.2017r.

        W dniu 17 czerwca 2017 roku w Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się Regionalna Konferencja Szkoleniowa Alpha „Poprowadź Alpha”. Zebrały się na niej osoby z wielu miejsc, gdzie prowadzone są Alpha. Były osoby z Nidzicy, Grudziądza, Wąbrzeźna, Grębocina, Lubicza, Tuliszkowa i Torunia.Przez chwilę była wśród nas osoba z Zarządu Stowarzyszenia Alpha Polska Stasia Iżyk-Dekowska. Osoba z Krajowego Biura Alpha Elżbieta Dudek poprowadziła nas w sesji na temat „Czym jest Alpha? – podstawowe informacje Alpha w kontekście ewangelizacyjnej działalności Kościoła”. W drugiej sesji „Prowadzenie małych grup i opieka duszpasterska” Dariusz Gejda przypomniał podstawowe zasady prowadzenia małych grup – czyli serca Alpha. Marcin Iżyk w trzeciej sesji opowiadał „Jak modlić się za gości na Alpha”. Po obiedzie były ścieżki tematyczne dotyczące jak praktycznie prowadzić Alpha dla dorosłych (prowadzili: Agnieszka, Edyta i Marek), Alpha dla młodzieży (prowadzili Agnieszka i Mateusz) oraz Alpha w więzieniu (prowadziła Ania z Suchej Beskidzkiej – koordynator regionalny). Po tej półtoragodzinnej sesji pełnej pytań i odpowiedzi przeżyliśmy modelowy wieczór Alpha „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?” prowadzony przez wspólnotę Pro-misja z Torunia. Podczas tej sesji był wykład, a potem modlitwa, na której pojawił się i też posługiwał o. Maciej Ziębiec – redemptorysta.

Cele konferencji były dwojakie: po pierwsze, abyśmy podzielili się jak prowadzimy Alpha w swoich ośrodkach a także, abyśmy się wzajemnie poznali. Uważam, że oba te cele zostały zrealizowane. Ze swojej strony chcę bardzo podziękować wszystkim tym, którzy uczestniczyli w niej – gdyż dzięki wam doszła ona do skutku. Za poświęcony czas i świadectwo.

Planujemy już niedługo kolejna konferencje podobnego typu – termin najpóźniej za pól roku – będzie podany na stronach alphapolska, SNE Toruń, na facebooku i innych stronach wspólnot, które teraz współprowadziły tą konferencję.

Już teraz zapraszam.

Magdalena Czerwińska

Koordynator Regionalny – Toruń

 

 

Świadectwo z Konferencji

Konferencja „Poprowadź Alpha” w Toruniu” była dla mnie takim Bożym czasem. Od samego początku, gdy tylko wezwaliśmy Ducha Świętego, On cały czas działał i prowadził nauczających i uczestników.

Na konferencji dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o Alpha, które zmieniły moje patrzenie na ten kurs. Jedną z nich było to, że Alpha jest dzieleniem się Bożą Miłością przez przyjaźń i dlatego tak ważne jest budowanie na kursie relacji z Bogiem i z ludźmi.  Bardzo spodobał mi się sposób w jaki Marcin powiedział o modlitwie, że gdy modlimy się za innych to tak jakbyśmy szli z nimi do Króla, którego my już znamy, prosić Go o coś dla nich. Oprócz uczenia się jak prowadzić Alpha, mogliśmy też podzielić się z innymi naszym doświadczeniem prowadzenia kursu i posłuchać jak robią to oni. Na koniec mieliśmy okazję do modlitwy i doświadczenia tego że „Duch Święty rozlewa Miłość Bożą w naszych sercach”.

Cieszę się że mogłem uczestniczyć w tej konferencji, podzielić się tym jak prowadzimy Alpha w parafii Św. Józefa w Toruniu oraz posłuchać jak to robią inni, a wszystko po to aby przekazywać Miłość Jezusa ludziom jeszcze lepiej, poprzez Alpha. Chwała Panu !!!!

                                                                                        Marek