Międzynarodowa Konferencja Alpha w Londynie 1-3 maja 2017r.

W dniach od 1 do 3 maja 2017 r. w Londynie odbyła się konferencja Alpha, prowadzona przez pioniera Alphy anglikańskiego księdza Nicky’ego Gumbela i jego małżonkę Pippę. Udały się na nią trzy osoby ze Wspólnoty Pieśń Nowa, tj. Magda Czerwińska, Aleksandra Trzcińska i o. Jacek Dubel oraz Kornelia Paszak, Dominika Deptuła ze Wspólnoty Akademickiej Bacówka.

Przez dwa pierwsze dni rozgrywały się wydarzenia związane z Leadership Conference (LC17), czyli poświęcone misji i wizji lidera. Miały one miejsce głównie w sali koncertowej Royal Albert Hall w dzielnicy South Kensington. W tych dniach wszyscy uczestnicy byli świadkami wielu przemówień autorów książek chrześcijańskich i motywacyjnych oraz liderów, m. in. Priscilli Shirer, Simona Sinek’a, czy Johna Gray’a. Wysłuchali także wywiadów z przewodniczącym Caritas International kardynałem Luisem Tagle, organizatorem wspólnot L’Arche Jeanem Vanierem, czy brytyjską aktorką Mirandą Hart, która namówiła Nicky’ego Gumbela na galopowanie po scenie 🙂

Wnętrze Royal Albert Hall (fot. Aleksandra Trzcińska)

Z kolei trzeciego dnia na terenie HTB Brompton Road miało miejsce Alpha Global Gathering (AGG17). W porównaniu z LC17 tutaj większy nacisk kładziony był na kurs Alpha, jego wizję, dzielenie międzynarodowych doświadczeń.

Podczas tych wydarzeń wszyscy uczestnicy uwielbiali Boga prowadzeni przez śpiew zespołu Hillsong.

 

Link do krótkiego filmiku z konferencji Alpha:

http://alpha.org/events/lc18

Konferencje i wywiady (po ang.):

http://alpha.org/lc/talks