a Kolejny kurs Alpha dobiegł końca… (28 lutego – 6 czerwca 2018 r.)

Znów tyle się działo! Tyle nieśmiałości na początku, tyle pytań… W trakcie kursu tyle niedowierzania, że z moimi „nowoczesnymi” poglądami odnajduję się na spotkaniach w parafii katolickiej… Tyle chęci do przychodzenia na kolejne spotkania, tyle ciekawości… Tyle radości płynącej z nowych znajomości, ze spotkań z ludźmi mającymi takie same poglądy lub diametralnie odmienne. Tyle radości ze śpiewu, z tańca! Tyle radości z … – no właśnie – przyjdź i przekonaj się sam/sama!

Kurs Alpha to – oficjalnie – dziesięć cotygodniowych (no prawie) spotkań i wyjazdowy weekend Alpha. W tej edycji weekend 14-15 kwietnia spędziliśmy w Laskowicach Pomorskich u czekających na nas z otwartymi drzwiami i ramionami Ojców Werbistów.

Z każdą kolejną edycją kursu Alpha odkrywamy na nowo – że pomimo wielu podobieństw, każdy kurs jest inny. Chcesz się przekonać – następny kurs Alpha w parafii p.w. Św. Józefa w Toruniu rusza już w październiku 2018. Zapraszamy!

I trawestując znane powiedzenie, można zakończyć tę relację o wiosennej edycji 2018 kursu Alpha w następujący sposób: „Tak wiele przyjaźni… tak mało czasu…!”