2019-07-06_09 Kurs HISTORIA ZBAWIENIA, Toruń

Historia zbawienia trwa…

To chyba najważniejsza myśl zakończonego niedawno biblijnego kursu pod nazwą „Historia Zbawienia”, który odbył się w dniach 6 – 9 lipca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej oraz Centrum Dialogu im. Jana Pawła II. Ok. 60 osób odkrywało na kartach Pisma Świętego swoją własną historię. Cieszy niezmiernie fakt, że pośród uczestników była chociażby grupa 13 osób z Grodno wraz ze swoim duszpasterzem oraz osoby z płockiej SNE także ze swoim duszpasterzem.

 

Świadectwo uczestnika

 Uczestniczyłem w ewangelizacyjnym kursie Historia Zbawienia. Już od samego początku kreatywność i zaangażowanie ekipy prowadzącej tworzyło niezwykłą atmosferę. Stroje, rekwizyty, a także krótkie scenki pozwalały przenieść się w czasy patriarchów, królów, proroków czy apostołów. Dzięki interesującym treściom wykładów, świadectwom zarówno prowadzących jak i uczestników, modlitwie wspólnotowej oraz pracy w grupach, dostrzegaliśmy sposób w jaki historia zbawienia trwa nieprzerwanie od czasów stworzenia świata do dnia dzisiejszego.

Kurs ten niewątpliwie potwierdza słowa św. Augustyna: „Nowy Testament jest ukryty w Starym, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym”.

Jeśli ktoś zapytałby mnie, czy warto poświęcić parę dni na kurs Historia Zbawienia, odpowiedziałbym, że zdecydowanie tak!

Kurs został zorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej św. Jana – umiłowanego ucznia we współpracy z osobami z SNE Diecezji Płockiej i Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

(SNE Toruń)

Zdjęcia: Joanna Kroplewska